Devon&Devon

1956 Yılında kurulan Cappelletti srl
klasik tarzda lüks mobilyalar tasarlayan, üreten ve satan bir şirkettir .

Cappelletti ürünleri, Şirketin tarihi ve sanatsal mirası olan zanaat prosedürleriyle yapılan seçkin değerli metal süslemelerin eklenmesi gereken, işçilik, seçkin yüzeyler, altın varak ve oymalar gibi yüksek kaliteli klasik mobilyalarda bulunan tüm değerlerle karakterize edilir.

Koleksiyonların gerçek katma değerini temsil ederler ve
Cappelletti ürünlerini eşsiz ve değerli kılarlar.

Cappelletti, yetenekli ustaların ferforje dövdüğü metal süslemelerin ve tasarımların yapıldığı kalıpları özel olarak tasarlar.
Bu özellikler, mobilyanın tüm alanlarını kapsayan küresel bir tasarım kapasitesi ile birleşerek, tasarıma çağrılan mimarların duyarlılığını, döşenecek ortamların nihai alıcılarının kişiliğiyle birleştirmeye olanak tanır.

Cappelletti markası, ellili yılların ortalarında şirketi kuran Gino Cappelletti’nin bir sezgisidir.
Zanaatkarlık ve detaylara gösterilen özen, markanın yaratıldığı sütunlardır.

Tutku, zarafet ve bilginin karışımı Cappelletti srl’yi tüm dünyada güvenilirliğin simgesi haline getirdi.

Üretilen ilk mobilyalardan itibaren şirket vizyonunu net bir şekilde tanımladı: Her ortama uyum sağlayabilecek, gelişebilecek ve zenginleşebilecek ürünler sunmak amacıyla zanaatkarlar tarafından tasarlanan ve üretilen %100 Made in Italy lüks ürünler.

Şirketin merkezi, Milano’nun kuzeyindeki “Brianza” bölgesinde yer alan Cantù kasabasındadır ve her zaman öyle olmuştur. T e mobilya üretimi bu alanda güçlü bir geleneğe sahiptir:

“İki metre boyunda bir Napolyon generali, bazı çiftçilerden (Lissone, Brianza’dan) özel yapım bir yatak istedi. Ahşap eşyalar yaratma yetenekleri iyi biliniyordu: 1806’da Brianza’da yapılan ilk yatak doğdu. O andan itibaren gelişme hızlı oldu, insanlar yüzyıllar boyunca
tüm dünyada tanınan ve takdir edilen eşsiz bir kültürü şekillendiren mobilya üretmeye başlamak için çiftliklerini terk etti .”

Cappelletti srl aynı yolu izliyor:
Bölgesinin parlak tarihini ve kendine özgü teknik bilgisini her zaman dikkate alır ve bu arada çığır açan tasarımlar ve yenilikçi ürünler geliştirir.

Scroll to Top