ADEX ürünleri, büyük kişiliğin sayısız evinin duvarlarının yanı sıra, sinema ve eğlence dünyasından ünlülerin duvarlarını; birçok filmde ve televizyon dizisinde görülmüşlerdir; sarayları fethettiler; Yumuşak vuruşlar ve ince darbelerle işçiliği ve yüzyıldan fazla bir süredir devam eden geleneği sağlayan bilgeliği birleştiriyorlar.

ADEX, 1897 yılında Bay Miguel Piñón Castelló tarafından kurulan ve “El Siglo” adıyla sektördeki en eski fabrikalardan biridir ve oğlu Bay Miguel Piñón Guinot tarafından sürdürülmüştür. Aslen Onda kentinin merkezinde bulunan ve halen işgal ettiğimiz binada yer alan fabrika, üretiminin önemli bir kısmını boyalı fayans üretimi ve fırınlarda pişirilen özel parçaların imalatına adamıştır. O zamanlar yerel seramik geleneğine göre Araplar.

O zaman bile, ressam Salvador Dalí’nin işbirliğini araştırdı; çizimleri özel bir karo koleksiyonunda yakalandı, bu sayede Amerika’ya ilk ihracat yapan kiremit şirketlerinden biri oldu. Şu anda, işimize öncülük etmeye devam eden üçüncü ve dördüncü neslimiz, azulejera ailesi geleneğini uzun süredir devam ettirmek, müşterilerimize özveriyle ve hizmet vermekle, bizi her zaman karakterize eden özel ürünler sunmaktayız.

Aksesuar Group Adex firmasının Ürünlerini Türkiye – Azerbaycan ve Irak showroomlarında satışını gerçekleştirektedir.

Scroll to Top